Databáze nebezpečných výrobků

Plyšová kačenka s přísavkou

Plyšová hračka s výplňovým materiálem z měkkých vláken. Znázorňuje kačenku, která má pod krkem připevněnou mašli a na hlavě má pomocí textilní šňůrky připevněnou přísavku. V nitru hračky je vložené elektronické zařízení, které při stlačení vydává zvuky. K hračce je připevněná papírová etiketa, na které je uvedeno: PLYSOVE, ITEM NO: 39455 a označení CE.

Typ výrobku ITEM NO: 39455
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí

Při zkoušce v tahu se silou menší než 90 N oddělily z hračky oči, které úplně zapadly do válce na malé části. Při zkoušce v tahu se silou menší než 90 N oddělila přísavka spolu se šňůrkou a úplně přešla skrz zkušební šablonu. Textilní hračky s měkkou výplní jsou určené pro děti do 36 měsíců a vzhledem ke zvyku malých dětí brát věci často do úst, pro ně představuje předmětná hračka riziko udušení.

Země původu Čína
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Byl uložen zákaz prodeje výrobku. Distributor musí informovat spotřebitele o nebezpečném výrobku a o možnosti jeho vrácení zpět. Slovenská obchodní inspekce doporučuje spotřebitelům, kteří si tuto hračku koupili, aby ji ve vlastním zájmu přestali dávat dětem na hraní. Spotřebitel má právo předmětný nebezpečný výrobek vrátit zpět a při uplatnění tohoto práva mu bude vrácena kupní cena výrobku.

Datum publikace 25.04.2016
Zdroj: SOI

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit