Databáze nebezpečných výrobků

Yong Da Dětské oblečení

Hlášení RAPEX 47/2010
č. 1262: Dívčí bílé saténové šaty se sakem s nabíranými rukávy. Vyšívané bílými korálky a flitry. Růžový textilní a černý kartonový štítek se značkou. č.5905: Dívčí bílé šaty bez rukávů s černými pruhy na hrudníku s malou bílou plizovanou námořnickou sukní. Na hrudníku erb s nápisem "Country". Textilní štítek s motýlem a informacemi, Bílý kartonový štítek s informacemi. č.G617: Dívčí šaty barvy lila se sukní s horizontálními pruhy lila/bílými. č.7804: Dívčí bílé šaty se sukní. Vršek bez rukávů s širokými černými pruhy. Na pravé straně hrudníku stříbrná dekorace z kamínků ve tvaru koruny. Textilní a světle růžový kartonový štítek. č. 517: Dívčí bílé šaty se sakem s bílou květinovou výšivkou, stříbrnými korálky a flitry. Světle růžový textilní štítek. č. 22244: Dívčí šaty s červenobílou sukní a bundou. č. 1261: Dívčí bílé šaty se sakem s bílou květinovou výšivkou, stříbrnými korálky a flitry. Černý štítek. č. S198: Vínové šaty se saténovým sakem s volány. Červená výšivka, korálky a flitry. Světle růžový kartonový štítek. č. 5199: Dívčí bílé šaty se sakem s bílou květinovou výšivkou, stříbrnými korálky a flitry. Bílé saténové stuhy na rukávech. Světle růžový textilní a černý kartonový štítek. č. XR0472: Šaty se saténovým sakem s volány, bílé. Květinová výšivka. Světle růžový textilní a černý kartonový štítek. č. 580: Bílé dívčí šaty se sakem. Na levé straně límce textilní květina a u pasu tři saténové stuhy. Černý kartonový štítek.

Typ výrobku 1262; 5905; G617; 7804; 517; 22244; 1261; S198; 5199; XR0472; 5801
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobky představují chemické nebezpečí, protože obsahují šestimocný chrom v koncentraci od 0,6 do 5 mg/kg. Oeko Tex Standard 100 požaduje, aby byl absolutní obsah chromu menší než 1 mg/kg pro dětské oblečení a menší než 2 mg/kg pro jiné oblečení, bez ohledu na to, jestli přichází do kontaktu s kůží. Podle německého federálního institutu pro odhad rizika (BfR; 2007), šestimocný chrom by měl být pod tímto limitem, protože způsobuje alergické reakce, jako je kontaktní dermatitida. Vzhledem k tomu, že je oblečení určené pro děti, které mají tendenci si oblečení kousat, musí se také brát v potaz příjem chromu ústy.
Země záchytu Ohlašující: Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady zabavily zboží.
Datum publikace 23.11.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit