Databáze nebezpečných výrobků

Zapalovače - Bulgaria – King lighter

Hlášení RAPEX 46/2010

Plastové plynové zapalovače na jedno použití se svítilnou. Výrobky jsou k dostání v různých barvách. Obsahují vysoké množství plynu a jsou neobvykle dlouhé – cca 16 cm. Nemají žádnou bezpečnostní pojistku. Na zapalovačích je vypínač, který spouští oheň, ale nemá buď žádné nápisy nebo různé na zapalovači (např. "Bulgaria" a "Obzor"). Na štítku jsou dodatečné informace o zemi původu a nápis "King fighter" a návod k použití. Výrobky se prodávají bez obalu na stojanu po 20 ks.

Kategorie Zdraví a kosmetika - Zapalovače
Riziko Požár
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí požáru, protože nejsou dostatečně odolné proti kontinuálnímu hoření, volnému pádu a cyklickému hoření. Navíc zapalovače nesplňují funkční požadavky týkající se výšky plamene, uhašení plamene a odolnosti proti šíření ohně.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN ISO 9994.

Čárový kód 6921747362968
Země záchytu Ohlašující: Bulharsko, Další: Bulharsko, Švédsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu a svolání zboží od spotřebitelů.

Datum publikace 16.11.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit