Databáze nebezpečných výrobků

Bělící pásky na zuby Crest, 3D WHITE, Whitestrips, LUXE, Supreme FLEXFIT

Jedná se o dva plastové sáčky, v každém z nich je 7 neprůhledných plastových obalů modrostříbrné barvy. Na originálním obale jsou anglické a španělské texty identifikující výrobek a popisující jeho použití.

Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Chemické, zdravotní
Nebezpečí

Riziko použití výrobku bez dohledu zubního lékaře spočívá v toxických účincích peroxidu vodíku, které mohou být zvýrazněny aplikací na (již dříve) poraněnou tkáň, opakovanou aplikací, konzumací alkoholu či u kuřáků. V krajním případě mohou tyto podmínky vést ke vzniku rakoviny dutiny ústní.

Rozpor s

Laboratorní vyšetření prokázalo obsah peroxidů vyjádřený jako peroxid vodíku ve výši 3,06 %. To je v rozporu s limitem 0,1 % peroxidu vodíku (přítomného nebo uvolněného) ve volně dostupných přípravcích na bělení nebo zesvětlení zubů stanoveným  v příloze III (ref. č. 12) nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009 o kosmetických přípravcích. Používání kosmetických přípravků na bělení nebo zesvětlení zubů s obsahem peroxidu vodíku (přítomného nebo uvolněného) nad 0,1% není bezpečné bez dohledu zubního lékaře.

Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Datum publikace 24.10.2016
Zdroj: MZdr ČR

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit