Test elektrických zubních kartáčků 2014

Sdílejte

Publikováno v časopise 1/2014

Zubní sklovina je sice nejtvrdší látkou v lidském těle, ale ani ona nevydrží vše. Hlavně kyselé prostředí jí dává zabrat. Péče o chrup by měla být nejen pravidelná, důležité je, aby byla prováděna správně. Pokud máte osvojenou dobrou techniku čištění zubů, můžete elektrický kartáček pustit z hlavy. Pokud ne, bude vám dobrým pomocníkem. Na testu šesti elektrických kartáčků si ukážeme přednosti a nedostatky jednotlivých modelů a dozvíte se užitečné informace na téma péče o zuby.

Faktem je, že elektrický zubní kartáček nešetří čas. Jak ale zjistíte, „nenadřete“ se s ním tolik: jen ho vložíte do úst, zapnete a bez velkého tlaku s ním pohybujete. Správnou techniku čištění zubů elektrické kartáčky umí, ať už se jedná o typy sonické či oscilační (rotačně-oscilační), které byly součástí našeho testu. Samozřejmě nás zajímalo, která technologie si poradí se zubním plakem nejlépe. V našem testu se objevují zubní kartáčky Oral-B, Philips nebo Panasonic.

Některé testované zubní kartáčky jsou vybaveny výstražnou signalizací, aby vás upozornily, že na ně moc tlačíte. Hlavice by měla být co nejmenší, protože jedině tak se dobře dostane do špatně přístupných míst. Při praktických zkouškách jsme účastníky testu nechali tuto vlastnost ohodnotit. Dále všech 15 testujících osob, které po dobu studie pravidelně docházely čistit si zuby do laboratoře, hodnotilo každodenní používání kartáčku, jeho úchop, jaký vytváří pocit v ústech anebo hluk a vibrace.

Odborníky v laboratoři jsme nechali zkontrolovat samotné štětinky, konkrétně nás zajímala kvalita jejich zakončení. Čím vyšší byl poměr správně ku špatně zakončeným štětinkám, tím lepší byla výsledná známka. Nejhůře hodnocený model měl pouhá čtyři procenta „dobrých štětinek“. Zajímala nás také kapacita baterie, spotřeba dobíjecí stanice a neopomenuli jsme ani zkoušku voděodolnosti a pádové testy.


Databáze testovaných výrobků

Elektrické zubní kartáčky 2014 (6 výrobků)
poslední aktualizace: 3.1.2014


Přihlásit