Test vlašských ořechů 2020

Sdílejte

Publikováno v časopise 4/2020

Na vlašské ořechy z vlastní zahrady si budeme muset ještě pár měsíců počkat. Do té doby bude třeba spolehnout se buď na vlastní zásoby, nebo na dovozovou nabídku z obchodu. Jakou kvalitu nabízejí importované vlašáky? Jsou lepší ty z Evropy, Ameriky nebo Asie? Otestovali jsme 14 balení jader vlašských ořechů z různých zemí a zjistili, že období do podzimu překleneme bez úhony.

Od posledního testu skořápkových plodů uplynulo dva a půl roku, proto jsme se rozhodli k ořechovému tématu vrátit. Statistická data ukazují, že skořápkové plody mají Češi rádi. Na každého z nás totiž ročně připadají tři až čtyři kilogramy nevyloupaných ořechů.

V roce 2017 jsme testovali plody lísky, letos jsme si vzali na mušku ořechy vlašské. Ořešáky jsou sice běžnou součástí zahrad, úroda však bývá proměnlivá, a tak se občas jádra v plastovém pytlíku z obchodu hodí.

Na českých pultech se scházejí vlašské ořechy od největších producentů z celého světa. Chtěli jsme zjistit, jakou kvalitu si můžeme přinést z prodejny domů, jak se liší ořechy například z USA a z Moldavska, v jaké čerstvosti se po dlouhé cestě ke spotřebiteli nacházejí nebo zda nepředstavují zdravotní riziko.

Jak náš test vlašských ořechů dopadl?


Testované výrobky - vlašské ořechy (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Vlašské ořechy (14 výrobků)
poslední aktualizace: 2.4.2020


Přihlásit