Test baterií 2006

Publikováno v časopise 4/2006

Baterie jsou běžnou součástí snad každé domácnosti. Mají své výhody i nevýhody. Jak si vybrat baterie, se kterými budete spokojeni? Náš test vám poradí.

Co zjistil náš test o bateriích?

 
Testování baterií: Na podrobný test baterií se zaměřila také německá spotřebitelská nadace, která otestovala 28 typů různých baterií. Jsou lepší zinko-uhlíkové, alkalické či jiné druhy baterií?
 
Co je dobré vědět o bateriích: Baterie je nutné skladovat v chladu a v suchu. Budete-li skladovat baterie volně, hrozí jejich zkrat. Měli byste také používat vždy stejný typ baterií se stejným stavem nabytí. Nezapomínejte také využití zbytků baterií a správnou likvidaci vybitých.
 
Bezpečnost baterií: Správná manipulace s baterkou je důležitá. Při nesprávné manipulaci by mohlo dojít k poškození majetku, ale i zdraví. Testovali jsme také obsah těžkých kovů, olova, kadmia a rtuti. V této oblasti byly výsledky celkem povzbudivé.
 
TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme se soustředili na baterie. Zkoumali jsme jejich kvalitu a podrobili jsme je různým testům. Jak dopadly? Předplaťte si náš časopis a budete vědět více.

Testované výrobky - baterie (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Jednorázové baterie (26 výrobků)
poslední aktualizace: 1.4.2006


Přihlásit