Test nabíjecích baterií 2011

Sdílejte

Publikováno v časopise 1/2011

Chcete si koupit nabíjecí baterie a rádi byste o nich měli nejdříve přehled? Pojďme si pomocí testu některé výrobky přiblížit. Test nabíjecích tužkových baterií z prosincového vydání časopisu doplňujeme o výsledky zkoušek mikrotužkových článků typu AAA. Přinášíme výsledky i několika dalších baterií velikosti AA a jiné užitečné informace.

Co zjistil náš test o nabíjecích bateriích?

Nabíjecí baterie: Používáme je často intenzivně a rychle je nabíjíme. To vede k jejich nižší životnosti. Tím výrobci ospravedlňují jejich předčasné zničení. Ovšem i když jsme testovali baterie bez toho, abychom se dopouštěli těchto prohřešků, některé baterie vypověděly služby ještě před 200 cykly.

Skladování nabíjecích baterií: Skladované baterie trpí samovybíjením. Nabíjecí články ztrácejí dokonce 10 - 30% měsíčně. Samovybíjení lze zmírnit skladováním baterií v nízkých teplotách.

Použité baterie: Recyklujte použité baterie. Obsahují toxické látky a ohrožují zdraví. Proto by neměly být v běžném odpadu. Recyklace také vede k úspoře energie a materiálu. Baterie totiž obsahují kovy, které se při recyklaci získávají zpátky. Sběrných míst je v České republice mnoho.

Náš test: V našem testu nabíjecích baterií jsme se zaměřili na jeden cyklus a jeho běžnou spotřebu, na jeden cyklus s rozšířenou spotřebou a i na více nabíjecích cyklů.

TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme se soustředili na nabíjecí baterie. Jaké vám vydrží a jaké mají úskalí? Předplaťte si náš test a budete vědět více.


Nabíjecí baterie AA (porovnat)

Nabíjecí baterie AAA 2011 (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Nabíjecí baterie AAA 2011 (11 výrobků)
poslední aktualizace: 8.1.2011
Nabíjecí baterie AA (19 výrobků)
poslední aktualizace: 12.1.2011


Přihlásit