Typologie televizního diváka

Obsah červnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 6/2021 Obsah červnového dTestu

Publikováno v časopise 11/2006

Každý z televizorů může být specialistou na něco jiného. Vybírejte ten svůj podle toho, na co se díváte. Vytvořili jsme jako pomůcku "typologii televizního diváka". Podívejte se na ni a zkuste se v ní najít.

 

  • Divák číslo jedna nejčastěji sleduje kabelovou televizi a občas si dopřeje film na DVD. „Jeho“ televizor by měl mít v první řadě dobrý obraz při příjmu přes integrovaný analogový tuner a měl by mít dobré výsledky v kategorii Pal video.
  • Divák číslo dvě si potrpí na akční a trikové filmy, má obrovskou sbírku DVD a ještě je stálým zákazníkem ve videopůjčovně. Rád se podívá na sportovní utkání na satelitních kanálech. Navíc je vášnivým fotografem a s oblibou mučí své návštěvy promítáním fotek na televizi.
    Televizor šitý na míru tomuto typu diváka musí mít bezpodmínečně dobré hodnocení Pal video. To zahrnuje všechno, co přichází přes Scart – filmy na DVD stejně jako signál z recieveru satelitní antény. Důležité je i dobré zobrazení statických obrázků (aby návštěvy měly zážitek o něco snesitelnější).
  • Divák číslo tři již sleduje digitální TV vysílání, které přijímá přes satelit a speciální receiver. S oblibou si pouští filmy na DVD. Proto musí dávat pozor na hodnocení televizorů v kategoriích HDTV a Pal video.

Přihlásit