Časopis dTest

TESTY
S cenou klesá kvalita
Při výběru automatické pračky je každá informace a rada vítána. Chceme, aby dobře prala, aby vydržela hodně roků, aby nebyla příliš velkým žroutem proudu a vody. A protože pro většinu domácností hraje důležitou roli i cena, tak aby její nákup příliš nebolel. Hledat dobrou pračku ve vyloženě nízkých cenových kategoriích se nemusí vyplatit. Test, který přinášíme, prokázal, že s cenou klesá kvalita. Pod šestnáct či patnáct tisíc pořídíte v nejlepším případě průměr. Často ani to ne.
Vychytávky či reklamní chytáky?
Zlaté žně prodejců černé elektroniky se blíží. Tak jako vloni i letos budou mezi největšími vánočními taháky digitální fotoaparáty. Výrobci, kteří nabídnou nejrozličnější vylepšení a chytlavé vychytávky, mají šanci uspět. Poznatky z letošního posledního testu patnácti digitálů však příliš velkou radost neudělaly.
Univerzální neexistuje
Najít všeuměla je těžké. Alespoň pro „malé“ LCD televize to určitě platí. V testu se jich utkalo devět, všechny ve formátu 16:9 s úhlopříčkou obrazovky 65 až 69 centimetrů. Dva přístroje si odnesly celkové hodnocení »dobré«, sedm dosáhlo jen na »uspokojivou« známku. Dlužno dodat, že skutečně univerzální a ve všech ohledech dobrý model nalezen nebyl.
Zatím vládne spokojenost
Ještě nedávno byl digitální minilab raritou, dnes se naopak ojediněle setkáme s jeho analogovým předchůdcem. V minulosti se s rostoucí sítí analogových minilabů a klesajícími cenami za fotografii často snižovala i kvalita jejich zpracování. Dnes roste síť digitálních minilabů a ceny fotografií se také snižují. Bude se opakovat i snižování kvality?

NEBEZPEČNÉ VÝROBKY
Skládací stolička LIDL, chladící kousátka CHICCO, dětské jídelní soupravy z melaminu (dovozce Noemi Trading, Frýdek-Místek).

ZDRAVÍ
Víme, co už léta jíme?
Moderní technologie dokážou v mlýnech udělat i z méně jakostní suroviny hotové divy. Sladová moučka v pšenici obarví těsto dozlatova stejně dobře, jako kdyby bylo z tmavého žita. Další kouzla umějí různé zlepšovací přípravky. Pekárenskou specialitou je recyklovaný chléb. Jsou to neprodané a nepovedené bochníky, které se rozdrtí a následně smíchané s vodou přidávají do chlebového kvasu.
Funkční potraviny – Kořeniny (2.)
Víte, že černucha upravuje trávení, likviduje střevní parazity a podporuje činnost slinivky břišní? A že dobromysl vyvolává dobrou mysl? A že Římané a Řekové věřili, že fenykl je dobrým prostředkem ke zhubnutí, neboť utišuje hlad?

Z obsahu TESTU 12/2006 (vyjde 9.12.2006)
Mobilní telefony s integrovaným fotoaparátem, kamery (mini-DV, DVD, DVD s pevným diskem), zimní pneumatiky (rozměr 185/60 R14 T a 195/65 R15 T). Změna vyhrazena.

Jednotlivá vydání si mohou prohlížet pouze přihlášení uživatelé. Pokud nepatříte mezi předplatitele, a nemáte tedy přihlašovací údaje pro přístup na naše stránky, pořiďte si předplatné, ke kterému je dostanete. Měsíční předplatné můžete získat již za 89 Kč.

Objednat předplatné

Přihlásit