Zdraví: Bolest hlavy

Obsah únorového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 2/2020 Obsah únorového dTestu

Publikováno v časopise 4/2011

Je až s podivem, kolik nejrůznějších nemocí a zdravotních komplikací nás sužuje. Některé vyžadují vysoce odbornou pomoc, jiné můžeme ovlivnit více či méně sami. Někdy si ovšem takovou svépomocí nepomůžeme vůbec, nebo si dokonce zdraví ještě více poškodíme.

Nejčastější zdravotní obtíže a jejich léčba

Příčinami, projevy nejčetnějších lidských neduhů, jejich domácí léčbou, odbornými i lidovými radami, lékovými interakcemi a mnohými dalšími věcmi se budeme zabývat v tomto seriálu.

Jestliže jsme se v minulém, prvním dílu našeho seriálu zabývali poměrně rozsáhlým tématem kašle, bylo by tentokrát pole našeho zájmu ještě širší. S bolestí se totiž setkáváme prakticky každý den. Stejně jako kašel však může vycházet z nejrůznějších příčin, mít rozličný charakter, intenzitu i délku trvání. Může stát osamoceně jako samostatný zdravotní problém, nebo provázet řadu nejrůznějších onemocnění. Tak či tak, pro člověka bývá bolest příznakem či zdravotní komplikací značně limitující, omezující mnohdy i nejběžnější činnosti a při delším trvání či častém opakování může silně negativně ovlivnit i psychické zdraví člověka.

V dnešním pojednání se budeme zabývat bolestí hlavy, v příštím pokračování našeho seriálu pak nahlédneme zejména problematiku bolesti pohybového aparátu.Přihlásit