Test havarijních pojistek 2010

Obsah únorového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 2/2024 Obsah únorového dTestu

Sdílejte

Publikováno v časopise 3/2010

Komu se vyplatí havarijní pojištění? Co všechno obnáší a jaké škody vám z něj budou případně vyplacené? Na tyto a další otázky okolo havarijního pojištění odpovídá náš TEST.  

Co jsme zjistili v našem testu o havarijních pojištění?


Co zaplatí havarijní pojištění: Havarijní pojištění vám zaplatí škodu na vašem vozidle v případě autonehody, kterou zaviníte vy, ale nejen to. Připlatíte-li si další doplňky, proplatí vám i škody způsobené vandaly či nepřízní počasí.

Komu se vyplatí se pojistit: Havarijní pojištění se vyplatí jen některým řidičům. Průměrnému občanovi nikoliv. Měli byste si vy nechat zřídit havarijní pojištění? TEST vám poradí. Zamyslete se především nad tím, jaké finální důsledky bude mít vaše případná autonehoda. Jste schopni zaplatit opravu? Dokážete se alespoň na čas obejít bez auta?

Jakou pojišťovnu vybrat: Chystáte se vybrat pojišťovnu, která vám pojistí auto? Nesrovnávejte pouze jejich ceny. Nemá to smysl. Je třeba se zaměřit na více aspektů. Podle ceny vám může nejlépe vyjít havarijní pojištění, které zdaleka nezahrnuje vše, co budete potřebovat. TEST vám poradí, co je ještě nutné při výběru konkrétního pojištění vzít v potaz.

Pojištění do ceny nového vozu: Pojištění vozu se provádí buď metodou výpočtu hodnoty auta či časovou metodou. Která metoda bude pro vás výhodnější? To vám prozradí TEST. Dozvíte se také podle čeho se počítá cena pojistného.  

TEST je tu pro vás. Zaměřili jsme se na havarijní pojistky. Předplaťte si náš TEST a dozvíte se, zda se havarijní pojištění vyplatí i vám. Přihlásit