Jak testujeme domácí kina

V testu: 26 souprav domácího kina, z toho 7 se dvěma reproduktory a subwooferem a 19 s pěti reproduktory a subwooferem.
Ceny: v internetových obchodech v září 2009

 • Podíl skupin zkoušek na celkovém hodnocení
  Funkce domácího kina 65 %, obsluha 20 %, spotřeba elektrické energie 5 %, vybavení 10 %.
 • Funkce domácího kina
  Zkoušky funkčnosti a výkonu jednotlivých částí domácího kina. Součástí zkoušek byl i poslechový test prováděný čtyřmi odborníky. Hodnocení kvality obrazu probíhalo při sledování nahrávek DVD (Blu-ray) přes HDMI a scart (případně komponentní) připojení. Rádio: měření citlivosti tuneru, šumu a kvality zvuku. Korekce chyb CD/DVD: přehrávání osmi mechanicky poškozených CD a osmi DVD a testovacího CD Verany. Zesilovač: měření úrovně zesílení jednotlivých vstupů a měření šumu. Reproduktory: měření akustického tlaku reproduktorů a jejich magnetického odstínění.
 • Obsluha
  Odborníci hodnotili snadnost instalace zařízení a jeho počátečního nastavení (ladění radiostanic, nastavení správné vzdálenosti reproduktorů a jejich prodlevy). Ovládání bylo hodnoceno podle schémat běžného použití (nastavení hlasitosti, výběr vstupu, výběr režimu prostorového zvuku, přístupové doby a přehrávání CD/DVD, výběr rozhlasové stanice, kvalita a čitelnost displeje, přehlednost dálkového ovládání a přístupová doba při přehrávání dat z USB disku).
 • Spotřeba elektrické energie
  Měření spotřeby při přehrávání DVD (výstupní výkon reproduktorů 1 W na reproduktor) a v režimu stand-by. Pokud to přístroj umožňoval, byla spotřeba měřena i při jeho úplném vypnutí.
 • Vybavení
  Hodnocení možností připojení, dodávaného vybavení a příslušenství, možností nastavení a podporovaných formátů.

Přihlásit