Jak testujeme vakuovačky

Jak hodnotíme

Podíl skupin zkoušek na celkovém hodnocení

  • obsluha: 30 %
  • vakuování: 25 %
  • sváření: 12,5 %
  • sváření: 12,5 %
  • hlučnost: 10 %
  • spotřeba energie: 5 %
  • konstrukce a zpracování: 5 %

Limity hodnocení

Některá dílčí hodnocení mohou být limitována hraniční hodnotou. V takovém případě nemusí celkové hodnocení odpovídat váženému průměru dílčích hodnocení.

Kvalita vakuování

Vizuálně jsme hodnotili, jak kvalitně dokážou přístroje vakuovat plátky toastového chleba, mleté maso, marinovaný steak z lososa a jahody. Zohledňovali jsme čas nutný k vakuování a sváření, vzhled vakuované suroviny i sáčku.

Efektivita konzervace

Hodnotili jsme vzhled, barvu a texturu mletého masa, marinovaného steaka z lososa i jahod po sedmi dnech v chladu (mrazáku či lednici, podle typu potraviny a teploty doporučené pro její skladování). U jahod jsme navíc hodnotili i chuť. Kvalitu konzervace jsme zjišťovali jednak vizuálně, jednak srovnáním s nevakuovaným mletým masem, steakem z lososa a jahodami, které jsme do chladu uložili na stejnou dobu také.

Kvalita sváření

Pevnost sváru jsme hodnotili měřením síly potřebné k otevření svařeného sáčku toastového chleba; na hodnocení se podílí jak síla nutná k otevření sáčku zasucha, tak po hodinovém ponoření do vody o teplotě 90 °C. Těsnost uzavření sáčku jsme hodnotili vizuálním zhodnocením vzhledu chleba a sáčku po hodině v horké vodě o výše uvedené teplotě.

Obsluha

Vakuovačky jsme hodnotili z hlediska uživatelské přívětivosti. Oceňovali jsme například snadné plnění, čistění nebo jednoduchou manipulaci.

Hlučnost

Hlučnost jsme měřili během provozu v dBA v laboratoři a zároveň subjektivně mezi laboratorními experty během vakuování.

Konstrukce a zpracování

Laboratorní experti hodnotili bytelnost konstrukce jednotlivých modelů. Oceňovali přístroje z odolných materiálů.

Spotřeba energie

Zaznamenávali jsme spotřebu energie ve stavu stand-by.

Bezpečnost

Elektrickou bezpečnost jsme testovali podle příslušné bezpečnostní normy EN 60335. Do hodnocení jsme zahrnuli také bezpečnost samotného přístroje, tedy jestli neobsahuje hroty či výčnělky, o které by se mohl uživatel poranit a zda jsou případné ostré části dostatečně zabezpečeny.

Přihlásit