Zdravotní nezávadnost silikonového lívanečníku

Spotřebitelský dotaz

Objednala jsem si přes český! e-shop prý silikonovou vložku do pánve na přípravu lívanců. Zboží mi však přišlo přímo z Číny, takže žádný atest nezávadnosti. Kde si mohu ověřit, že mou rodinu použití vložky zdravotně nepoškodí?

Doporučení časopisu dTest

dTest na svých stránkách provozuje databázi nebezpečných výrobků (https://www.dtest.cz/nebezpecne-vyrobky), ve které si můžete nezávadnost výrobku ověřit. Jestliže tam vložku nenajdete a o její nezávadnosti budete dále pochybovat, doporučujeme Vám podat podnět na nebezpečný výrobek České obchodní inspekci. Podnět můžete podat například prostřednictvím internetových stránek ČOI: http://www.coi.cz/cz/spotrebitel/prava-spotrebitelu/podani-stiznosti-podnetu-dotazu/.

Stejně jako u každého jiného nákupu přes internet máte jako spotřebitel právo od smlouvy odstoupit podle ustanovení § 1829 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník do 14 dnů od převzetí zboží. Pokud tedy máte strach, že zboží není vhodné, můžete jej zaslat prodávajícímu zpět (jestliže lhůta 14 dnů od převzetí ještě neuplynula). V případě, že jste o možnosti odstoupení od smlouvy nebyla prodávajícím informována, lhůta pro odstoupení od smlouvy se Vám prodlouží o jeden rok.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Nákupy na internetu Spotřebitelská poradna dTest