Zamítnutí škodní události

Spotřebitelský dotaz

Chtěla jsem se zeptat, pokud dojde ke škodní události, máte sepsán záznam o dopravní nehodě,je hned nahlášena událost pojišťovně, včetně popsání nehody (kámen odlétl z protijedoucího auta na přední sklo) a podepíší to oba řidiči, kde řidič co nehodu způsobil má placenou zák. pojistku, na základě jakého zákona může pojišťovna zamítnou proplacení předního skla poškozeného? Pojišťovny nemusí dodržovat zákon či vyhlášku a můžou si napsat zamítací dopis volnou formou typu, že řidiči nemohli kámen vidět letět a je to pouze jejich domněnka?

Doporučení časopisu dTest

Podle ustanovení § 10 zákona č. 168/1999 Sb., zákon o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla, je vyžadováno k náhradě vyplacené částky mimo jiné úmyslné zavinění, nebo způsobení škody neodpovídajícím technickým stavem vozidla. Ve Vašem případě bohužel nemáte nárok na vyplacení škodné částky z důvodu absence úmyslného zavinění druhého řidiče. Pojišťovna tedy má právo Vaši žádost zamítnout. A bohužel je běžnou praxí, že při rozbití čelního skla automobilu pojišťovny tuto škodu nikdy nevyplácí. Pro tyto případy Vám doporučujeme sjednat si pojištění čelního skla automobilu.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Finanční služby (mj. úvěry) Spotřebitelská poradna dTest