Vrácení zálohy na materiál

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den,

setkali jsme se s nepoctivým obchodníkem: Petr Brejla, IČ: 494 95 330.

Dne 3.7.2008 jsme se dohodli na renovaci sprchového koutu téhož dne jsme po emailovém sepsání a zaslání požadovaného materiálu zaplatili zálohovou fakturu na konkrétní zakázku + Stvrzenku o zaplacení platby. Žádné jiné doklady/smlouvu s dodavatelem nemáme.

Až do dnes práce nebyla zahájena ani peníze vyplacené zpět. Termín realizace byl ústně slíben minimálně 3x a později z nejrůznějších důvodů vždy zrušen.

Dne 18.12.2009 jsme doporučeně písemně zaslali z důvodu nerealizace žádost o vrácení zálohy na bankovní účet s informaci že 1.1.2009 předáváme pohledávku společnosti na vymáhání dluhů. Bez reakce.

Požadujeme návrat peněz, ale na koho a jakým způsobem se obrátit.
Budeme vděčný za jakoukoli radu.

Doporučení časopisu dTest

Doporučujeme Vám obrátit se na obchodníka ještě jednou, a to dopisem nazvaným poslední pokus o smír. V dopise upozorněte obchodníka, že jste připraveni podat soudní žalobu. Před podáním žaloby uvažte, zda nevyužít některého způsobu mimosoudního řešení sporu. Bližší informace naleznete na www.mpo.cz Pokud by se nezdařilo peníze získat zpět ani prostřednictvím mimosoudního řešení sporu, nezbývá než uvážit podání návrhu o vydání platebního rozkazu. Vzor tohoto návrhu naleznete na www.dtest.cz v sekci vzorové dopisy. Přejeme Vám, aby se podařilo peníze získat zpět co nejdříve a aby Vaše další spotřebitelské zkušenosti byly jen pozitivní.