UPC - Výpověď smlouvy

Spotřebitelský dotaz

Snazim se vypovedet smlouvu od UPC na internet, dozvedel sem se od pani ze sem soucasti jejich vernostniho programu a ze s vypovedi zanika muj narok na slevu kterou musim zpetne doplatit od obnoveni vernostniho programu - 9.2 2017. Slecna me upozornila, ze mi prisel v unoru email, ktery me na tuto skutecnost upozornil. Email skutecne prisel, ale nezminuje zadne podminky vernostniho programu. Ty nejsou pristupne ani v jejich internetovem nastaveni sluzeb (kde toto neni ani zmineno). Tato skutecnost neni uvedena ani na fakture, kde neni zminena zadna sleva "vernostni program".

Doporučení časopisu dTest

Ujednání o tom, že musíte zpětně doplatit poskytnutou slevu by bylo možné kvalifikovat jako ujednání o smluvní pokutě, které musí být uvedeno ve smlouvě, což potvrdil i Ústavní soud ve svém rozhodnutí sp. zn. I. ÚS 3512/11. Pokud by taková pokuta byla uvedena pouze v obchodních podmínkách, jednalo by se o tzv. překvapivé ujednání dle § 1753 zák. č. 89/2012 Sb., občanský zákoník. Takové ujednání je ze zákona neúčinné.

S těmito argumenty se obraťte na UPC a reklamujte fakturu, ve které Vám bude vyúčtována sankce. V případě, že byste nebyl úspěšný, je možné se s námitkou obrátit na Český telekomunikační úřad, který je v této oblasti dozorovým orgánem. Kontakty naleznete zde: https://www.ctu.cz/kontakt.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Telekomunikace Spotřebitelská poradna dTest