Spotřebitelský úvěr

Spotřebitelský dotaz

Dobry den,
chtel bych se zeptat na jednu specifickou zalezitost. Pokud na webovych stranach spolecnosti, ktera nabizi spotrebitelske uvery, nejsou uvedeny vsechny zakonem pozadovane udaje, a to : celkova částka splatna spotřebitelem, jedna se o poruseni § 4 zákona o spotřebitelském úvěru???? Spolecnost uvadi, ze je jednalo pouze o vseobecne informace pro spotrebitele a tudiz se v zadnem pripade nejednalo o reklamu...moc dekuji za odpoved

Doporučení časopisu dTest

Pokud nesplňuje reklama na spotřebitelský úvěr povinné informace, tedy zejména RPSN, dobu trvání, výši jednotlivých splátek a celkovou částku úvěru, pak se jedná o porušení zákona o ochraně spotřebitele. V takové případě se společnost vystavuje riziku správního deliktu dle §20 příslušného zákona, tyto pokuty ukládá Česká obchodní inspekce. Ve vašem případě je možné podat podnět.

Otázku, co je a co není reklama, řeší zákon o regulaci reklamy. Zde je definice reklamy jako "oznámení, předvedení či jiná prezentace šířená zejména komunikačními médii, mající za cíl podporu podnikatelské činnosti". Vámi uvedená reklama určitě tuto definici splňuje.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Finanční služby (mj. úvěry) Spotřebitelská poradna dTest