Skylink - výměna satelitní karty

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den,

přítel mě začal strašit tím, že z důvodu přechodu na jinou technoligii budeme muset vyměnit naší kartu k satelitu od Skylink. Tyto staré karty bude nutné vyměnit do roku 2012 kdy končí technická podpora dodavatele. Do 30.6.2011 Skylink nabídl 'akci': výměna karty za 600,- s tím, že můžeme v této hodnotě vyčerpat služby (více placených programů). Bohužel je léto a mě se moc nechce dřepět u televize, takže nemám zájem tuto super akci využít, (během času vánočního bych jistě souhlasila), navíc karty máme dvě a není to ani 2 roky co jsme do satelitu, boxů a karet investovali nemalé peníze. Má otázka proto je, zda provozovatel může takovou výměnu zpoplatnit? Co mi přijde hodně neseriózní, že mě o této nutnosti dosud nikdo neinformoval..
Mnohokrát děkuji za odpověď a případné doporučení jak se zachovat.

MP

Doporučení časopisu dTest

Hezký den, doporučujeme v tomto případě především prostudovat uzavřenou smlouvu a obchodní podmínky, které jsou součástí smlouvy. Pokud je možnost zpoplatnění výměny karty ve smlouvě či OP uvedeno, bohužel jste s tím svým podpisem souhlasili a není možné se proti tomu účinně bránit. Není-li ale toto součástí smlouvy ani OP, nemůže společnost nic podobného žádat.