Reklamace zájezdu

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den, uzavřela jsem s CK smlouvu na týdenní zájezd: Kvůli zpožděnému letu o cca 30 hodin, jsme místo příletu na místo v pátek večer dorazili v neděli ráno kolem třetí hodiny. Z dovolené jsme se vrátili v říjnu 2021, do dnešního dne jsme neobdrželi konkrétní vyjádření k naší reklamaci. CK je teď ve fázi, kdy se údajně soudí s leteckou společností. Já jsem ovšem uzavřela smlouvu s CK a mám dojem, že ta je ve věci velmi liknavá, nekonkrétní a dotazy, které pokládám na fázi vyřízení nejsou pro mne uspokojivé. Děkuji za Vaše vyjádření.

Doporučení časopisu dTest

Dobrý den,

Daný smluvní vztah se řídí úpravou o zájezdu v zákoně č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (dále jen "OZ").

Zkrácení zájezdu, jako tomu bylo ve Vašem případě je možné považovat za vadu zájezdu dle § 2537 OZ. Tuto vadu je nutno vytnout bez zbytečného odkladu dle § 2537 odst. 2 OZ.

Podle § 2540 odst. 1 OZ je pak možné požadovat v souvislosti s vadou slevu z ceny ve výši přiměřené rozsahu a trvání vady. Jsme tedy toho názoru, že by Vám cestovní kancelář měla v rámci této slevy proplatit prostředky ve výši přiměřené zkrácení zájezdu a nevyužitých služeb.

Pakliže s Vámi společnost již delší dobu nekomunikuje, můžete se obrátit na Českou obchodní inspekci, která zajišťuje mimosoudní řešení sporů (ADR): www.coi.cz/informace-o-adr/

S přáním příjemného dne

Časopis dTest
objektivně * nezávisle * bez reklam

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Cestování a dovolená Spotřebitelská poradna dTest