Reklamace Wi-Fi audio soustavy

Spotřebitelský dotaz

Dobry den,

asi pred rokem jsem si pres internet koupil vyrobek Philips MCI730. Je to multimedialni zarizeni, ktere krome jineho dokaze prehravat internetove radia pres bezdratove site.

Problem je v tom ze tento vyrobek je katastrofalni a je v dennim provozu temer nepouzitelny. Hlavne kvuli nepovedenemu softwareu, ktery je pomaly, tezkopadny a neni skoro vubec aktualizovan. Toto zpusobuje zavady jako pomalost zarizeni, vypadavani radii pri poslechu a mnoho dalsich. Dukaz, ze tento vyrobek je uplny nepodarek lze najit take na oficialnich uzivatelskych forech Philipsu, kde se na nej vsichni stezuji.

Ma otazka zni jestli mam narok na vraceni penez, bez toho abych zadal o opravu. Tento vyrobek totiz opravit nejde, je inherentne spatny a nezvlada delat to, co hlasaji jeho marketingove slogany. Pokousel jsem se kontaktovat zakaznickou podporu Philips, ale ti me po prve neuspokojive odpovedi zacali uplne ignorovat, i kdyz jsem jim psal email alespon 5 krat. Vracet ho do internetoveho obchodu, kde jsem ho zakoupil take nema smysl, protoze oni za nekvalitu vyrobku v podstate nemuzou. Mam nejakou sanci dostat zpatky penize primo od Philipsu?

Dekuju za odpoved.

Doporučení časopisu dTest

Reklamaci vždy uplatňujete vůči prodejci bez ohledu na to, zda za vadu může.

Proto doporučujeme výrobek reklamovat u prodejce z důvodu, že nesplňuje funkce deklarované na obalu/v reklamě. Pokud dokážete napočítat alespoň tři identifikovatelné vady, můžete v okamžiku uplatnění reklamace požadovat vyřízení reklamace formou odstoupení od smlouvy (vrácení peněz). Důležité je, abyste si pohlídal, že v reklamačním protokolu, který s prodejcem sepíšete, bude jasně napsáno, že požadujete odstoupení od smlouvy, budou vyjmenovány všechny vady, které reklamujete. Rovněž si svoji kopii reklamačního protokolu pečlivě uschovejte.

Pokud by prodejce Vámi vytýkané vady uznal a přesto Vám odmítal vrátit peníze, můžete své právo uplatnit u soudu. Věříme, že Vaše reklamace do tohoto stádia nedojde, pokud by se tak však stalo, neváhejte se na nás prosím obrátit.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Koupě zboží a problémy s nimi Spotřebitelská poradna dTest