reklamace výrobku, když servis neuzná závadu

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den, chtěla bych požádat o radu, jak postupovat při následující reklamaci. Zakoupila jsem robotický vysavač Goddes, který se nabíjí ve stanici. Bohužel cca po týdnu používání se vysavač ve stanici vybije tak, že není schopen ze stanice vyjet. Poprvé nám byla reklamace uznána, podruhé a potřetí ne. V neuznané reklamaci servis tvrdí, že po opakovaném zkoušení je vysavač funkční a že je na stanici potřeba správně nastavit čas, kdy vysavač vyjíždí (to ale neřeší problém, že vysavač nevyjede, neboť je vybitý). Prodejce tvrdí, že se řídí vyjádřením servisu, což tedy naznačuje, že si "vymýšlíme", neboť je vysavač dle vyjádření servisu funkční. Prosím o radu, jak postupovat. Výrobek máme od června. Děkuji.

Doporučení časopisu dTest

Jestliže prodávající reklamaci zamítá a vy jste přesvědčeni, že výrobek je vadný, nezbývá, než na reklamaci a jejím kladném vyřízení trvat. Nyní doporučujeme obrátit se na prodávajícího znovu dopisem nazvaným poslední pokus o smír, v němž upozorníte prodávajícího, že pokud nevyhoví Vaši reklamaci, jste připravena svá práva hájit. Nevyhoví-li ani poté,zvažte kontaktování soudního znalce (seznam naleznete na www.justice.cz). Jestliže posudek vyzní ve Váš prospěch, trvejte opět na kladném vyřízení reklamace a poté i uhrazení posudku. V krajním případě můžete uvážit soudní žalobu, předtím však doporučujeme kontaktovat právníka.