reklamace matrace

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den,
zakoupila jsem matraci na jednolůžko. Byla jsem informována, že matrace je určena i pro osobu nad 80 kg. Bohužel po 3 měsících je matrace proleželá. Mohu dle nějakého paragrafu zákona při podání reklamace požadovat okamžité vyřízení, nebo poskytnutí náhradní matrace? Matrace má letní a zimní stranu, takže není logické, že ji budu každých 14 dní otáčet. Pokud dám matraci k reklamaci, nemám jak ležet na lamelách postele (ani nechci kupovat prozatím nějakou další matraci, než se reklamace vyřídí). Raději bych vyřídila reklamaci ihned a zakoupila novou z vrácených prostředků.
Děkuji za odpověď

Doporučení časopisu dTest

Dobrý den,

podle zákona máte do 6měsíců od zakoupení zboží nárok podle Vašeho požadavku buď na výměnu věci nebo její opravu, jde o takzvaný rozpor s kupní smlouvou. Až pokud by takový postup nebyl možný, je zde nárok od smlouvy odstoupit. Co se týče rychlosti vyřízení záležitosti, platí v podstatě to samé co pro reklamaci, tedy že má být vyřízena bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30dnů. Pokud tedy prodejce bude trvat na tom, že věc není možné vyřešit na místě, nedá se mu to vytknout, pakliže ve výsledku dodrží zákonnou lhůtu 30ti dnů.

S pozdravem,

poradci časopisu dTest