Poškozené kolečko u myši

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den,

v listopadu minulého roku jsem zakopupil bezdrátovou myš Microsoft. Po půl roce, jsem musel poslat myš na reklamaci, protože kolečko se začalo drolit a nechávalo na prstu černé stopy. Myš mi byla z reklamace vrácena s tím, že je reklamace neoprávněná, že je to způsobeno používáním. Je normální že myš, která má záruku dva roky oddělam za půl roku, když jí nijak extra nezatěžuji, jen prostě normální používání ve škole a surfování doma.

Je možnost, se proti tomuto nějakým způsobem bránit?

Doporučení časopisu dTest

V případě spotřebního zboží platí 24měsíční záruka (§619 Občanského zákoníku), tedy i na elektronickou myš. Záruka se nevztahuje na opotřebení a životnost zboží, ale na vady materiálu, konstrukční vady apod. V případě, že prodejce reklamaci zamítne, doporučujeme se obrátit na znalce, který tuto odbornou otázku posoudí a vydá posudek. V případě kladného posudku nárokujte reklamaci a náklady posouzení po prodejci.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Koupě zboží a problémy s nimi Spotřebitelská poradna dTest