opakovaná vada výrobku

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den.
Koupil jsem satelitní přijimač u kterého se v záruční době vyskytla závada. Prodejce výrobek nechal opravit,ale závada se opakovala.Tentokrát mě prodávající dal výrobek nový. U nového výrobku se opakuje ta samá vada. Chtěl bych vědět zda výměna výrobku je v rámci řešení reklamace, nebo tím že mě prodávající dal nový výrobek musí se vady opakovat u nového výrobku a tím se předchozí vady ruší. Chci využít svého práva zrušení kupní smlouvy 3x stejná vada.
Děkuji.
Boháč

Doporučení časopisu dTest

Hezký den, výměnou výrobku za nový začíná znovu běžet záruční doba a také se znovu počítá výskyt vad. Nezbývá tedy než vyčkat, až se bude vada opakovat potřetí, nebo až se ukáže, že je neodstranitelná, a poté od smllouvy odstoupit. Přejeme mnoho štěstí.