Odmítnutí vrácení peněz

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den před dvěma dny jsem si koupila v kamenném obchodě spacák. Nevyhovoval jako dárek, tak jsem dnes chtěla vrátit peníze, dle zákoníka mám právo do 14ti dnů... Ale prodavač mi řekl,že u nich nelze zboží vrátit pouze do 10ti dnů vyměnit za jiné? Je to možné? Nebo mám nárok na vrácení peněz, jak jsem požadovala?

Doporučení časopisu dTest

Podle občanského zákoníku máte nárok na odstoupení do 14 dnů jenom při koupi přes internet nebo při prodeji mimo klasické obchodní prostory. V tomto případě nemáte právní nárok na vrácení zboží. Na výměnu Vám ze zákona taky nevyplývá právní nárok, jedině kdyby to prodejce garantoval nad rámec zákona ve svých obchodních podmínkách.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Koupě zboží a problémy s nimi Spotřebitelská poradna dTest