O2 ADSL internet - stejná cena, různá rychlost

Spotřebitelský dotaz

Vážená redakce, měl bych dotaz ohledně cenové politiky O2 za ADSL internet.Nabízejí za stejnou cenu dvě různé rychlosti jinak po technické stránce kvalitního internetu 8 Mb-16 Mb za 750 kč a 16 Mb-25 Mb za 850 kč.Přitom navýšení rychlosti nabízejí bez poplatku za stávající měsíční cenu.Jenže ne všude ta rychlost jde z technických důvodů navýšit.Tak by mě zajímalo jestli by tam neměl být rozdíl třeba těch 100 kč jako to mají u výše zmíněných tarifů když nemůžou zvýšit rychlost např. z 8 na 16 Mb.Vše mají samozřejmě napsáno v jejich podmínkách.Ale i tak se ptám jestli by se na ně nedalo nějak zatlačit třeba přes nějaký úřad když ostatní poskytovatelé mají spoustu rychlostí za různé ceny.Tak se ptám jestli je to nezákonné nebo jenom nemravné.Děkuji za odpověď.

Doporučení časopisu dTest

Protože ceny internetu nejsou nijak státem regulovány, nelze nabídku společnnosti nijak napadnout. Nezbývá než se případně rozhodnout pro jiného, pro Vás výhodnějšího poskytovatele.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Telekomunikace Spotřebitelská poradna dTest