Majitel eshopu nereaguje

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den, máme problém s majitelem Eshopu. Objednali jsme si zboží, hned zaplatili a to nám přišlo s 2 měsíčním zpožděním. A neodpovídá popisu. Majitel obchodu už nám nebere telefon a přes email nekomunikuje. Jak máme postupovat?

Doporučení časopisu dTest

V případě nákupu přes internet máte právo na odstoupení od smlouvy do 14 dnů ode dne převzetí zboží, a to i bez udání důvodu. Vrátit kupní cenu zboží i spolu s cenou za dodání zboží musí prodejce do 14 dnů ode dne odstoupení od kupní smlouvy kupujícím.

Další možností je výrobek reklamovat. Na vyřízení reklamace má prodejce 30 dnů. V případě oprávněné reklamace pak máte nárok na uhrazení účelně vynaložených nákladů v souvislosti s uplatněním reklamace (poštovné).

Pokud prodejce ani po odstoupení od smlouvy či uplatnění reklamace nebude nijak reagovat, můžete se obrátit na službu mimosoudního řešení sporů tzv. ADR při České obchodní inspekci, více informací naleznete v následujícím odkazu https://adr.coi.cz/cs.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Nákupy na internetu Spotřebitelská poradna dTest