Kamna

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den, prodal jsem peletová kamna přes internetový portál bez jakékoliv smlouvy. Kupující si je odvezl bez vyzkoušení a kontroly a bylo zjištěno že obsahují návod k jinému typu. Z prodejce ho nemohu dostat. Má nový majitel nárok na vrácení? Začíná mi vyhrožovat, tak se chci zeptat, jestli jsem povinen si brát kamna zpět a vracet peníze.

Doporučení časopisu dTest

Jelikož to není z Vašeho dotazu zřejmé, budeme vycházet z toho, že v tomto vztahu vystupujete jako nepodnikatel vůči nepodnikateli. V této situaci se proto neužije zákon o ochraně spotřebitele.

Jako prodávající jste zavázán odevzdat předmět koupě v ujednaném množství, jakosti a provedení. Pokud jste si tedy nedohodli, že součástí věci bude i český návod, nemá na něj kupující právo. Současně tedy nemá nárok na vrácení peněz a Vy nejste povinen vzít kamna zpět.

Můžete však s kupujícím sepsat smlouvu o postoupení práv z vadného plnění, aby mohl nový kupující profitovat ze zákonné odpovědnosti původního prodávajícího a žádat návod přímo od něj.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Nákupy na internetu Spotřebitelská poradna dTest