IQ test Evropské Unie

Spotřebitelský dotaz

Přeji dobrý den a hned v úvodu hlásím,že si nejsem jistý,zda můj dotaz patří do této oblasti .
Před několika dny jsem přímo obdržel odkaz na tento IQ test(v názvu dotazu).Přiznám se,že snad každý normální člověk by se rád dozvěděl jakým IQ obhospodařuje svůj život,zvláště už proto,že je avizováno,že test je Evropské Unie.
Když jsem dospěl k závěru řešení testu,bylo po mě požadováno,abych poslal SMS na konkrétní číslo a že se výsledek pak dozvím.I pojal jsem podezření,neboť nikde nebylo uvedeno jak vysoká cena SMS je. Zrušil jsem proto celé moje putování testem a jal se hledat po internetu,kdo vlastně za tímto testem stojí a jak relevantní teto test vůbec je.A zjistil jsem,že test je vlastně "prodáván" ,IČO,registraci na příslušných úřadech atd.Teprve na úplný závěr jsem zjistil,že toto s.r.o.v Praze si účtuje za zaslání SMS považte 99Kč.
A dále kolik lidí test už absolvovalo.Moje kalkulačka lehce spočítala,že toto z mého pohledu nemravné chování vyneslo provozovateli tohoto záhadného testu již přes 99 000 000 Kč !
Byl bych velmi nerad podezříván ze závisti nad nepochopitelně snadným způsobem výdělku - spíše okrádání testovanýh osob.
Mám dotaz zda toto chování je dle našich zákonů přípustné,neb nic netušící člověk se normální cestou nemůže dozvědět bez hlubšího bádání a hledání kolik za SMS zaplatí.A možná je mylně uváděn v omyl,že nějakých 3.60Kč ,jak bývá u SMS obvyklé.Je navíc otázkou,zda může klient běžně vůbec cenu této SMS zjistit,aniž by prováděl podrobné pátrání.
Vlice mě to připomíná Harvardské - Koženého Fondy,které s Harvardem nakonec neměly nic společného.A jaký byl jejich základ je všeobecně dnes již známo.Tisíce okradených lidí.
Zdá se mě to záměrné uvádění klientů v omyl,že se jedná o kdoví jak seriozní test Evropské Unie
a vyloženě zneužívání důvěřivosti lidí,což pokládám z právnického hlediska v rozporu s dobrými mravy.
O ceně ani čárečka,ale žádost o doporčení testu dalším známým - nechybí ! Takto se dostal i ke mě.
Ano,jsem si vědom,že mne nikdo nenutil zúčastnit se tohoto testu,ale jsem si jist,že kdyby,jak se domnívám snad správně u testu bylo označeno,že stojí 99 Kč,byla by testujících slabá desetina.

Prosím o Vaše posouzení mého dotazu a zůstávám s pozdravem Váš dlouholetý odběratel časopisu TEST,
se kterým jsem mimochodem v podstatě spokojen.
Dokonce si dovolím poznamenat,že se jeho úroveň
postupně zlepšuje.
Děkuji,moje adrersa je- ruwon@seznam.cz

Doporučení časopisu dTest

Domníváme se, že Vámi popisované jednání je minimálně velmi nekorektní a je k úvaze, zda se jíiž nejedná o klamavou praktiku. O tom by však závazně musel rozhodnout místně příslušný inspektorát České obchodní inspekce, která je zákonem zmocněna k postižení klamavých jednání. Jestliže byste byl ochoten podat podnět ČOI k projednání, můžete k tomu využít formuláře na www.coi.cz, kde naleznete případně také seznam inspektorátů.