Hlučnost pračky

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den, mám v plánu koupit novou pračku. Nejvíce se bojím hluku při ždímání. Pračka, kterou mám nyní úžasně pere, byla i z těch dražších (před čtyřmi lety 14.990,- Kč), ale při ždímání je tak příšerně hlučná, že si stěžovali i sousedi. Doslova jako když startuje vrtulník. U popisu praček je sice napsána hlučnost v decibelech, ale já si nedokážu představit, co ten údaj znamená.Jak moc bude ve skutečnosti pračka hlučná. Když je u pračky napsáno 60 decibelů je to málo či hodně? Jsou tedy nějak určené hladiny zvuku? Např. do určité hladiny decibelů se jedná o velmi tichou pračku apod?

Doporučení časopisu dTest

Pokusíme se Vám názorně přiblížit úrovně hladiny hluku na konkrétních příkladech, které dobře znáte. Hluboké ticho, bezvětří - 20 dB, šepot 30 dB, běžný hovor 60 dB, běžný poslech televize 70 dB, silně puštěná hudba, těsná blízkost vysavače 80 dB, hukot vlaku 90 dB...

Je-li u pračky uváděna hlučnost 60 decibelů, je tedy na úrovni běžného hovoru. Když se podíváte na výsledky našich testů automatických praček, naleznete mezi nimi i měření hlučnosti jak při praní, tak při odstřeďování. A rozdíly mezi jednotlivými modely jsou skutečně velké. Abyste při svém výběru šla na co největší jistotu, zkuste si vybrat některou z praček, které jsme testovali.