Doba vyřízení po odstoupení od kupní smlouvy

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den,

odstoupili jsme od kupní smlouvy pro marné uplynutí doby reklamace (použili jsme váš vzorový dopis), odstoupení jsme adresovali prodejci, zajímá nás, jak dlouhou dobu má prodejce na vyřízení odstoupení (vrácení peněz). Prodejce nám sdělil, že na vyřízení potřebuje souhlas zastoupení značky Candy (jednalo se spotřebič candy) a s nimi to vyřizuje. Děkujeme za odpověď, manželé Zapotilovi

Doporučení časopisu dTest

Hezký den, bohužel zákon neurčuje lhůtu pro vrácení peněz, na druhou stranu je však nutné říct, že vzájemné vztahy mezi prodávajícím a dodavatelem nemohou být důvodem pro odmítnutí či odsunutí uspokojení Vašeho oprávněného nároku. Doporučujeme tedy při dalším prodlení obrátit se prodávajícího doporučeným dopisem, ve kterém určítě lhůtu k vrácení peněz, po jejímž uplynutí budete svá práva bránit. Mimo jiné upozorněte prodávajícího, že jste připraveni podat podnět k České obchodní inspekci pro překročení lhůty k vyřízení reklamace.