Databáze nebezpečných výrobků

Eternal Ink Tetovací inkoust

Hlášení RAPEX 16/2011
Bezbarvá plastová lahvička se žlutým/oranžovým inkoustem, s černým víčkem a průhledným dávkovačem, má žlutý štítek (SUNFLOWER) a červený štítek (BRIGHT YELLOW) se jménem značky na žlutém a červeném pozadí. Na štítku je sériové číslo a informace, že je výrobek sterilní.

Typ výrobku SUNFLOWER, sériové č. 119, BRIGHT YELLOW, sériové č. 197
Kategorie Domácnost - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobky představují chemické nebezpečí, protože obsahují O-anisidin (CAS No 90-04-0) 16,2 mg/kg v inkoustu SUNFLOWER a 7,1 mg/kg v inkoustu BRIGHT YELLOW. Tato látka je klasifikována jako karcinogenní, mutagenní a toxická.
Země původu Spojené státy americké
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky národních zákonů.
Země záchytu Ohlašující: Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi Stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.
Datum publikace 20.04.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit