Databáze nebezpečných výrobků

Terč na šipky

Hlášení RAPEX 16/2011
Magnetická hračka skládající se z terče a magnetických šipek. Obal je měkčený plast na kartonovém pozadí obsahující hru, dva štítky na zadní straně – jeden s čárovým kódem, referencí a jménem.

Typ výrobku 8049103
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zranění
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože magnety, které projdou válcem pro testování malých částí, lze snadno oddělit od šipek. Mají index magnetického toku vyšší než 50 kG²mm².
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71.
Čárový kód 8499660010283
Země záchytu Ohlašující: Španělsko, Další: Polsko, Irsko, Dánsko, Norsko, Finsko, Švédsko, Portugalsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení zboží z trhu.
Datum publikace 20.04.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit