Databáze nebezpečných výrobků

Tetovací inkoust - Permanentní make-up Perma Blend „PERMA BLEND PRODUCTS“

Hlášení RAPEX 6/2024
Inkoust na permanentní make-up, přípravek na tetování, 15 ml. Týká se všech šarží. Výrobek se prodává online, zejména prostřednictvím společnosti Amazon.

Kategorie Ostatní - Chemické výrobky
Riziko Mikrobiologické
Nebezpečí
Výrobek je mikrobiologicky kontaminován Bacillus cohnii, Bacillus thuringiensis, Bacillus cereus a Bacillus licheniformis. Bakteriální kontaminace může způsobit zarudnutí, skvrny nebo jinou kožní reakci v místě aplikace přípravku.
Země původu Spojené státy americké
Padělek Ne
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o obecné bezpečnosti výrobků.
Země záchytu Ohlašující: Francie
Opatření přijatá v ohlašující zemi Typ hospodářského subjektu, kterému bylo opatření nařízeno: Distributor
Kategorie opatření: Stažení výrobku z trhu
Datum vstupu v platnost: 14/12/2023
Datum publikace 09.02.2024
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Sdílejte

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2024 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. dTest, o.p.s., zajišťuje pouze strojový překlad záznamů zveřejněných v týdenním přehledu notifikací RAPEX do českého jazyka, rozhodující je anglické originální znění. dTest o.p.s., neodpovídá za přesnost a úplnost uvedených informací.

Přihlásit