Databáze nebezpečných výrobků

Termoska HIGH GRADE VACUUM FLASK 0,5 l

Nerezová termoska o objemu 0,5 l s na těle nalepenou papírovou etiketou „Valentino Coupeau PAIRS“, uložená v černo-červené papírové skládačce s anglickými nápisy identifikujícími výrobek a zemi původu. Na obal je nalepena bílá papírová etiketa s českým názvem výrobku a dalšími českými texty, kódem výrobku, neexistujícím čárovým kódem, uvedením dovozce se zaniklou živností, neoprávněně použitou značkou shody CE, recyklačním symbolem, piktogramem výrobku nevhodného pro děti do 3 let a symbolem nabádajícím k šetrnému vztahu k životnímu prostředí (piktogram „basketbalisty“).

Typ výrobku Item No: 291228037
Kategorie Domácnost - Kuchyňské potřeby
Riziko Chemické
Nebezpečí

Laboratorními rozbory byla ve výluhu z plastového černého uzávěru zjištěna přítomnost primárních aromatických aminů v množství 0,11mg/kg simulantu. Riziko pro spotřebitele spočívá v tom, že při styku tohoto výrobku s potravinami nebo připravovanými pokrmy může docházet k jejich kontaminaci karcinogenními látkami a následně k jejich konzumaci.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek pro tento obsah primárních aromatických aminů nesplňuje požadavky závazných předpisů, a to článku 10 nařízení Komise (EU) č. 10/2011, o materiálech a předmětech z plastů určených pro styk s potravinami, ve spojení s odstavcem 2 přílohy II. Bylo zjištěno, že se mj. jedná o látku s možnými karcinogenními účinky na lidský organismus, zejm. na játra a štítnou žlázu: 4,4´-diaminodifenylmethan (CAS No. 101-77-9), dále o látku s karcinogenním potenciálem u člověka 2-naftylamin (CAS No. 91-59-8) a látku s možnými karcinogenními účinky na lidský organismus o-toluidin (CAS No. 95-53-4) (oboje zejm. na močový měchýř) a nakonec o-anisidin (CAS No. 90-04-0), karcinogen s bezprahovými účinky. Rovněž byla zjištěna přítomnost anilinu (CAS No. 62-53-3), rovněž karcinogenní látky s možnými účinky zejm. na močový měchýř.

Čárový kód 868912280378 (kód neexistuje)
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Datum publikace 27.09.2016
Zdroj: MZdr ČR

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit