Databáze nebezpečných výrobků

Ručník sushi

Ručník sushi se skládá ze 2 ks poskládaných malých ručníků, 2 ks černého papíru připnutého na ručník špendlíkem a 3 ks plastových barevných kousků hadiček. 3 ks barevných plastových kousků hadiček jsou na vrchní části ručníku připevněné oboustrannou lepicí páskou. Balený je v přehledném plastovém obalu, na kterém je nalepená papírová etiketa s identifikačními údaji.

Typ výrobku ITEM NO./KAT.: GF23189/69672
Kategorie Domácnost
Riziko Zadušení
Nebezpečí

V nabídce pro spotřebitele se nesmí nacházet výrobky, které i navzdory tomu, že nejsou potravinami, mají formu, vůni, barvu, vzhled, obal, označení, objem anebo rozměry, které můžou způsobit, že spotřebitelé, především děti, je zamění s potravinami. Při zkoušení se jednotlivé kousky barevných hadiček a špendlíky oddělily od sushi. Jednotlivé kousky barevných hadiček i špendlíky úplně zapadly do válce na malé části. Špendlíky obsahují na svých koncích ostré hroty. Jednotlivé kousky barevných hadiček i špendlíky může dítě vložit do úst a spolknout, kvůli tomu hrozí riziko zadušení.

Čárový kód 8581390696728
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Při šetření se v kontrolované prodejně už nebezpečný výrobek nenacházel v nabídce pro spotřebitele. Kontrolované osobě byly uloženy závazné pokyny neprodávat nebezpečný výrobek, stáhnout nebezpečný výrobek z trhu, informovat spotřebitele o nebezpečném výrobku a o možnosti jeho vrácení zpět. Spotřebitel má právo předmětný nebezpečný výrobek vrátit zpět a při uplatnění tohoto práva mu bude vrácena kupní cena výrobku. Slovenská obchodní inspekce doporučuje spotřebitelům, kteří si uvedený výrobek, aby ho odstranili z dosahu dětí.

Datum publikace 06.09.2016
Zdroj: SOI

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit