Databáze nebezpečných výrobků

Revolver - hračka

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Poranění, udušení
Nebezpečí

Při prováděné zkoušce se při působení sílou 11 N, tedy při síle menší než stanoví norma (tj. 90±2N), od střely oddělila přísavka, která se vejde do zkušebního válce pro malé části. Střela, jejíž nárazovou plochu tvoří přísavka, měří celkem 52 mm, ale minimální délka požadovaná příslušnou technickou normou je 57 mm.

Z tohoto revolveru však lze vystřelit i jiný předmět nežli střely dodané k hračce, například se z něj podařilo vystřelit tužku. Přesto, že lze z revolveru vystřelit i jiný předmět, není k výrobku připojeno žádné upozornění, které by před rizikem, vyplývajícím z použití jiných střel, varovalo.

 

Vzhledem k výše uvedeným vadám je pravděpodobné, že při běžném a předpokládaném způsobu užití výrobku může nastat situace, při níž dojde ke zranění dítěte, a to spolknutí nebo vdechnutím uvolněných malých částí, případně celé střely, a v důsledku toho k zablokování dýchacích cest až k poranění vnitřních orgánů. Dalším rizikem je zranění jiným předmětem, vystřeleným z hračky.

Země původu Čína
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Česká obchodní inspekce prodej této nebezpečné hračky zakázala a následně distributor stáhl předmětný výrobek z trhu. Dokumentace k tomuto revolveru byla postoupena kontaktnímu bodu na MPO k nahlášení do evropské databáze nebezpečných výrobků RAPEX.

Datum publikace 06.10.2015
Zdroj: ČOI

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit