Databáze nebezpečných výrobků

Plyšový pes s přísavkami

Měkce vycpaná hračka – pes zhotovený z plyšového úpletu v kombinaci hnědé a bílé barvy. Na hlavě hračky je všita bílá šňůrka, na které je navlečena přísavka z průhledného plastu o průměru cca 25 mm.

Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Udušení
Nebezpečí

U posuzovaného vzorku výrobku se při laboratorním provedení zkoušek tahem (EN 71-1:2011+A3:2014) – působením silou 18 N uvolnila přísavka se šňůrkou a při působení silou 82,9 N také pravé oko hračky. Uvolněná přísavka připojená k hračce šňůrkou úplně prošla zkušební šablonou E. Rovněž při zkoušce pevnosti švů bylo možné zavést do roztaženého švu sondu o průměru 12 mm do hloubky větší než 6 mm., což znamená přístup dítěte k výplni hračky.

V případě, že dítě ve věku do tří let utrhne přísavku, kterou je rovněž možno velmi jednoduše sejmout, nebo uvolní oči hračky, je pravděpodobné, že vloží tyto uvolněné malé části hračky do úst. V takovém případě může po vdechnutí těchto součástí výrobku dojít k zablokování dýchacích cest.

Země původu Čína
Čárový kód 8700069009809
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Česká inspekce uložila kontrolovaným subjektům zákaz další distribuce a také stažení této hračky s přísavkou, plyšového psa z distribuce, aby zamezila dalšímu výskytu totožných rizikových výrobků, které nesplňují technické požadavky na hračky, na trhu. Po zpracování kompletní dokumentace postoupila ČOI veškeré dostupné informace o hračkách do systému RAPEX.

Datum publikace 06.10.2015
Zdroj: ČOI

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit