Databáze nebezpečných výrobků

Doh Doh Podložka před klávesnici

Hlášení RAPEX 33/2010

Podložka před klávesnici ve tvaru bagety (přibližné rozměry: 33,5 x 5,5 x 3,7 cm). Produkt (jak je uvedeno v balení) "vypadá, tváří se a voní jako opravdová bageta". Podložka před klávesnici je zabalena v papírové krabici (přibližné rozměry: 38 x 7 x 4 cm), která vám umožňuje dotknout se výrobku. Na zadní straně obalu je varování v angličtině: "You can smell and squeeze me after you purchase me but please DO NOT EAT ME. Keep me away from young children and pets who cannot read this warning label (Můžeš si ke mně přičichnout a zmáčknout mě, až si mě koupíš, ale, prosím, NEJEZ MĚ. Drž mě dál od malých dětí a zvířat, kteří si nemohou přečíst toto varování.)".

Typ výrobku NG 1400 Baguette
Kategorie Telefony a počítače - Napodobeniny potravin
Riziko Udušení, zdravotní
Nebezpečí

Výrobek představuje riziko udušení, protože vzhledem k formě, vzhledu, barvě, velikosti a vůni může být tento výrobek zaměněn za potravinu (bagetu). To může vést děti, aby ji daly do úst, ukously a spolkly ji, což by mohlo znamenat riziko udušení nebo ucpání trávicího traktu.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky směrnice 87/357/EEC o výrobcích, které vypadají jiné, než ve skutečnosti jsou, a tím ohrožují zdraví nebo bezpečnost spotřebitelů.

Čárový kód 5 060111 431372
Země záchytu Ohlašující: Řecko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení z trhu.

Datum publikace 17.08.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit