Databáze nebezpečných výrobků

Plastová tahací hračka - Wiewiorka

Hlášení RAPEX 33/2010
Jedná se o plastovou hračku - veverku, která se skládá z červené veverky upevněné na žluté desce se čtyřmi modrými koly a dvěma setrvačníky, které jsou umístěny na obou stranách ocasu veverky. Pestrobarevné koule jsou umístěny na koncích náprav. Setrvačníky a modrá kola spojuje gumová smyčka.

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení, uškrcení
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko udušení, protože šrouby se dají oddělit od desky a barevné koule se dají oddělit od náprav. Oddělitelné části (šrouby a kuličky) lze spolknout.
Výrobek také představuje riziko uškrcení, protože obvod smyčky dosahuje 430 mm při síle 25N.
Země původu Polsko
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o bezpečnosti hraček ani příslušné evropské normy EN 71.
Čárový kód 5901448340060
Země záchytu Ohlašující: Lotyšsko, Další: Polsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné stažení z trhu dodavatelem.
Datum publikace 17.08.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit