Databáze nebezpečných výrobků

Plastový motýlek

Plastová hračka ve tvaru motýla na kolečkách. Motýl má na křídla vložené kuličky. K balení se příkládá plastová tyč, pomocí které je motýla možné tlačit. Při tlačení hračka pohybuje křídly. Je zabalená do plastového průhledného obalu s nápisem TOYS a označením CE. Na obale je papírový štítek: Plast. hračky, Item No. SK-8396.

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí

Při zkouškách se oddělily kolíky spojující kolečka s křídly a zapadly do válce na malé části. Kuličky na křídlech motýla popraskaly a vypadávaly. Tyto kuličky se také vešly do válce na malé části.

Země původu Čína
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Výrobek stažen z prodeje. Prodávajícímu, který je zároveň hlavním distributorem tohoto nebezpečného výrobku na trh SR, byly uloženy závazné pokyny: neprodávat a nedistribuovat nebezpečný výrobek, stáhnout nebezpečný výrobek z trhu a informovat spotřebitele o výrobku a o možnosti jeho vrácení zpět. Slovenská obchodní inspekce doporučuje spotřebitelům, pokud si tuto hračku koupili, aby ji ve vlastním zájmu přestali dávat dětem na hraní. Spotřebitel má právo předmětný nebezpečný výrobek vrátit zpět a při uplatnění tohoto práva mu bude vrácena kupní cena výrobku.

Datum publikace 21.12.2015
Zdroj: SOI

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit