Databáze nebezpečných výrobků

pískací hračka "Super Cute 11CM Squishy Brown Bear"

Hlášení RAPEX 43/2018

Pískací medvěd: hnědá barva a vůně čokolády. Výrobek je zabalen v průhledném plastu bez označení a prodáván online (například na portálu Wish).

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí

Kvůli svému tvaru, barvě, vzhledu a velikosti může být výrobek považován za potravu a vnější plastové obaly jsou příliš tenké. Malé části mohou být snadno odpojeny od výrobku, což může vést k tomu, že je děti vloží do úst a udusí se. Pokud si dítě hraje s obalem, plast by mohl zakrýt ústa a nos a zablokovat dýchací cesty.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o napodobeninách potravin a směrnice o bezpečnosti hraček.

Země záchytu Ohlašující: Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z Wish.

Povinná opatření: varování spotřebitelů před riziky.

Datum publikace 04.11.2018
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit