Databáze nebezpečných výrobků

dřevěná hračka "Wooden Education Baby Fruit Toys"

Hlášení RAPEX 43/2018

Dřevěné jablko s červem připojené ke šňůrce. Hračka slouží k výcviku motorických dovedností. Zabalena v průhledném plastovém sáčku. Produkt se prodává online (například na portálu Wish).

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení, uškrcení
Nebezpečí

Šnůrka připevněná k jablkům je příliš dlouhá, což může vést k uškrcení a část jablka se může oddělit, čímž se oddělí malá část, kterou dítě může vložit do úst a udusit se.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o bezpečnosti hraček a příslušné evropské normy EN 71-1.

Země záchytu Ohlašující: Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z Wish.

Povinná opatření: varování spotřebitelů před riziky.

Datum publikace 04.11.2018
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit