Databáze nebezpečných výrobků

Perla Bono Perly do koupele

Hlášení RAPEX 15/2011

Plastové balení 100 ks perel do koupele ve tvaru různých zvířat a ovoce atd. (červené prasátko, žlutá káčátka, žlutý banán, červené hvězdy, růžová srdce). Perly mají různé vůně a jsou podobné želatinovým bonbonům. Velikost cca 2 cm. Prodávané ze skleněných misek bez návodu k použití.

Typ výrobku sériové č.: C0901004 ART č.: 1108003
Kategorie Zdraví a kosmetika - Napodobeniny potravin
Riziko Udušení, zdravotní
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože by si ho děti kvůli vzhledu, vůni a tvaru (podobnému želatinovým bonbonům) mohly splést s potravou a spolknout ho.

Země původu Španělsko
Rozpor s

Výrobky nesplňují požadavky směrnice 87/357/EHS o výrobcích, které tím, že vypadají jako výrobky jiného druhu, ohrožují zdraví nebo bezpečnost spotřebitelů.

Čárový kód 9930000285002
Země záchytu Ohlašující: Rumunsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu.

Datum publikace 13.04.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

  • M. 21.5.2011 00:28

    ...a stejně tak by se mohly udusit samotným bonbónem, nebo třeba rýží a kusem brambory. Co takhle zakázat veškeré potraviny?! Proboha, probuďte se...

    reagovat

    R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit