Databáze nebezpečných výrobků

Plynová chladnička "Fridge"

Hlášení RAPEX 15/2011
Absorpční chladnička. Kapacita 60 litrů (XC-60 G) a 43 litrů (XC-43 G).

Typ výrobku 1) XC-60 G, 2) XC-43 G
Kategorie Domácnost - Plynové spotřebiče
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože spalování s přívodním tlakem 30 mbar vede ke vzniku nadměrného množství oxidu uhelnatého (CO), který se uvolňuje do prostředí.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o plynových zařízeních a odpovídající evropské normy EN 732.
Země záchytu Ohlašující: Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily zákaz prodeje a stažení zboží z trhu. Dovozce zboží dobrovolně svolal od spotřebitelů.
Datum publikace 13.04.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit