Databáze nebezpečných výrobků

Nafukovací plavecké sedátko "Baby Boat"

Hlášení RAPEX 43/2014

Nafukovací plavecké sedátko (velikost 62x46 cm (24”x18”)). Sedátko má červenou barvu a barevný potisk a je zabaleno v průhledném sáčku. V obalu je leták se symbolem věkového omezení. 

Kategorie Děti - Vybavení pro sport a volný čas
Riziko Utonutí
Nebezpečí

Sedátko se může obrátit a dítě v něm může zůstat zachyceno s hlavou pod vodou. Plavecká sedátka nesmějí vyvolávat dojem, že se jedná o hračku a nesmějí mít vzhled atraktivní pro děti.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 13138-3.

Země záchytu Ohlašující: Lotyšsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a zničení.

Povinná opatření: dočasný zákaz dodávání, nabízení a vystavování zboží.

Datum publikace 03.11.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit