Databáze nebezpečných výrobků

Výrobky na peeling "1. Fruchtsäure 80%; 2. Glycolsäure - Fruchtsäure 75%"

Hlášení RAPEX 43/2014

Kosmetický výrobek na peeling z ovocné kyseliny a mixu glykolové a ovocné kyseliny. Výrobky jsou dodávány v hnědých skleněných lahvičkách (30 ml a 10 ml) s černým plastovým víčkem se závity a nalepeným štítkem s návodem k použití.

Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobky mají vysokou koncentraci kyseliny mléčné (až 62%) a nízkou hodnotu pH (0,2). Vysoké koncentrace kyseliny mléčné mají silný dráždivý nebo dokonce žíravý efekt.

Země původu Rakousko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o kosmetice 76/768/EHS.

Země záchytu Ohlašující: Rakousko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: svolání zboží od spotřebitelů.

Datum publikace 03.11.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit