Databáze nebezpečných výrobků

Máša a medvěd

Hlášení RAPEX 23/2019

Plastová panenka s vlasy krytými růžovým šátkem oblečená v růžových šatech představující postavu z pohádky "Máša a medvěd". Hračka je napájena knoflíkovými bateriemi, vydává zvuky a mluví. Je prodávána v kartonové krabici s okýnkem.

Typ výrobku Č.9918
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení, zdravotní
Nebezpečí

Otvor pro baterie lze snadno otevřít bez použití jakýchkoliv nástrojů, čímž se zpřístupní knoflíkové baterie. Dítě by je mohlo vložit do úst, čím může dojít k poškození gastrointestinálního traktu nebo k udušení. .
Pájky použité v hračce obsahují nadměrné množství olova (naměřené hodnoty: do 66,9 % hmotnostních). Olovo představuje riziko pro životní prostředí.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček a příslušné evropské normy EN 62115 směrnice Komise o omezení používání některých nebezpečných látek v elektrických a elektronických zařízeních (směrnice RoHS2).

Čárový kód 8590042080761
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení výrobku z trhu (distributor).

Datum publikace 10.06.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit